Vishay/BCcomponents K471K15C0GF5TL2
K471K15C0GF5TL2 picture photo
Mfg. Part Number
K471K15C0GF5TL2
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 470PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K471K15C0GF5TL2.pdf
Availability of K471K15C0GF5TL2
QUANTITY
K471K15C0GF5TL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K471K15C0GF5TL2
Internal Part NumberEIS-K471K15C0GF5TL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K471K15C0GF5TL2
Related LinksK471K15, K471K15C0GF5TL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K471K15C0GF5TL2 Details Description
Related parts for K471K15C0GF5TL2
FUSE GLASS 5A 125VAC 2AG datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 47 OHM 0502 datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS TIN SMD datasheet.pdf
RES 191 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CBL ASSY NMALE - UFL RG178 12" datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
DIODE ZENER 120V 50W DO5 datasheet.pdf
ATTENUATOR 20 DB DC 12.4GHZ datasheet.pdf