Vishay/BCcomponents K471K15C0GF5UL2
K471K15C0GF5UL2 picture photo
Mfg. Part Number
K471K15C0GF5UL2
Brief Description
CAP CER 470PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K471K15C0GF5UL2.pdf
Availability of K471K15C0GF5UL2
QUANTITY
K471K15C0GF5UL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K471K15C0GF5UL2
Internal Part NumberEIS-K471K15C0GF5UL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K471K15C0GF5UL2
Related LinksK471K15, K471K15C0GF5UL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K471K15C0GF5UL2 Details Description
Related parts for K471K15C0GF5UL2
ROUND SPACER #4 ALUMINUM 3/4" datasheet.pdf
CABLE PAR CON INTER/EXTER BRACK datasheet.pdf
CONN PIN .100 SOLDER TIN datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 6P6C UNSHIELDED datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES SMD 680K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 7.5A datasheet.pdf