Vishay/BCcomponents K471M15X7RK53H5
K471M15X7RK53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K471M15X7RK53H5
Brief Description
CAP CER 470PF 200V X7R RADIAL
Datasheet Download
K471M15X7RK53H5.pdf
Availability of K471M15X7RK53H5
QUANTITY
K471M15X7RK53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K471M15X7RK53H5
Internal Part NumberEIS-K471M15X7RK53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance470pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K471M15X7RK53H5
Related LinksK471M15, K471M15X7RK53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K471M15X7RK53H5 Details Description
Related parts for K471M15X7RK53H5
RES SMD 36.5 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV DARLINGTON 8-SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V TSOT23-6 datasheet.pdf
CONN HEADER PA 9POS SIDE SMT datasheet.pdf
RES 120 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 3POS INLINE SCKT datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
8P HYBRID 0.64/2.8 UNSEALED PLUG datasheet.pdf
RES SMD 3.16 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf