Vishay/BCcomponents K471M15X7RK5TH5
K471M15X7RK5TH5 picture photo
Mfg. Part Number
K471M15X7RK5TH5
Brief Description
CAP CER 470PF 200V X7R RADIAL
Datasheet Download
K471M15X7RK5TH5.pdf
Availability of K471M15X7RK5TH5
QUANTITY
K471M15X7RK5TH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K471M15X7RK5TH5
Internal Part NumberEIS-K471M15X7RK5TH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K471M15X7RK5TH5
Related LinksK471M15, K471M15X7RK5TH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K471M15X7RK5TH5 Details Description
Related parts for K471M15X7RK5TH5
RES 430K OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
CARD EDGE 24POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS STACKNG 15GOLD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-5V 1W datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 600MA 60 MOHM datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 61MM datasheet.pdf