AVX Corporation K50-3C1SE39.2000
K50-3C1SE39.2000 picture photo
Mfg. Part Number
K50-3C1SE39.2000
Brief Description
OSCILLATOR XO 39.2MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
K50-3C1SE39.2000.pdf
Availability of K50-3C1SE39.2000
QUANTITY
K50-3C1SE39.2000 Order Process
Ship out your order
Specifications of K50-3C1SE39.2000
Internal Part NumberEIS-K50-3C1SE39.2000
TypeXO (Standard)
Frequency39.2MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)15mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.063" (1.60mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)25mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K50-3C1SE39.2000
Related LinksK50-3C1S, K50-3C1SE39.2000 Datasheet, AVX Corporation Distributor
K50-3C1SE39.2000 Details Description
Related parts for K50-3C1SE39.2000
JUMPER-H1501TR/A3049Y/H1501TR 6" datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES MULT OHM TO236-3 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CONN PLUG HSNG 15POS 1.25MM WTB datasheet.pdf
IC FPGA 339 I/O 484BGA datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.860" 3MM 2LD datasheet.pdf
WIREMNT PLUG CONN 60 CONT OPEN E datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
ZACK STRIP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE SKT datasheet.pdf