AVX Corporation K50-3C1SE66.6667
K50-3C1SE66.6667 picture photo
Mfg. Part Number
K50-3C1SE66.6667
Brief Description
OSC XO 66.6667MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
K50-3C1SE66.6667.pdf
Availability of K50-3C1SE66.6667
QUANTITY
K50-3C1SE66.6667 Order Process
Ship out your order
Specifications of K50-3C1SE66.6667
Internal Part NumberEIS-K50-3C1SE66.6667
TypeXO (Standard)
Frequency66.6667MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.063" (1.60mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K50-3C1SE66.6667
Related LinksK50-3C1S, K50-3C1SE66.6667 Datasheet, AVX Corporation Distributor
K50-3C1SE66.6667 Details Description
Related parts for K50-3C1SE66.6667
DIODE ZENER 39V 1W POWERDI123 datasheet.pdf
SWITCH SNAP SPDT PLUNGER WIRE LD datasheet.pdf
CABLE ASSEM UFL-UFL 200MM 0.81 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8.5MHZ 8CDIP datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV OPN COLLECTOR 8SO datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 40UQFN datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf