AVX Corporation K50H-3C0-SE106.250MR
K50H-3C0-SE106.250MR picture photo
Mfg. Part Number
K50H-3C0-SE106.250MR
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 106.25MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
K50H-3C0-SE106.250MR.pdf
Availability of K50H-3C0-SE106.250MR
QUANTITY
K50H-3C0-SE106.250MR Order Process
Ship out your order
Specifications of K50H-3C0-SE106.250MR
Internal Part NumberEIS-K50H-3C0-SE106.250MR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesK50H-3C, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency106.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)50mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.063" (1.60mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K50H-3C0-SE106.250MR
Related LinksK50H-3C0-S, K50H-3C0-SE106.250MR Datasheet, AVX Corporation Distributor
K50H-3C0-SE106.250MR Details Description
Related parts for K50H-3C0-SE106.250MR
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 240V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC INVERTER HEX 1-INPUT 14DIP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.5KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 3PIN STR PCB datasheet.pdf
SC-236-08 PERMA SEAL datasheet.pdf
RT6MS ROUND SLOPED TIP CART 2.2 datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 500MW SOD123 datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf