Vishay/BCcomponents K561M15X7RH5TL2
K561M15X7RH5TL2 picture photo
Mfg. Part Number
K561M15X7RH5TL2
Brief Description
CAP CER 560PF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
K561M15X7RH5TL2.pdf
Availability of K561M15X7RH5TL2
QUANTITY
K561M15X7RH5TL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K561M15X7RH5TL2
Internal Part NumberEIS-K561M15X7RH5TL2
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance560pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K561M15X7RH5TL2
Related LinksK561M15, K561M15X7RH5TL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K561M15X7RH5TL2 Details Description
Related parts for K561M15X7RH5TL2
LED GRN DIFF 4.5X4MM TRIANGLE TH datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
RES SMD 5.62K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 30 OHM 0606 datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CB BTS Y LONG 5 ASY datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 48UQFN datasheet.pdf
OSC XO 10.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf