Vishay/BCcomponents K562J15X7RF5UH5
K562J15X7RF5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K562J15X7RF5UH5
Brief Description
CAP CER 5600PF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K562J15X7RF5UH5.pdf
Availability of K562J15X7RF5UH5
QUANTITY
K562J15X7RF5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K562J15X7RF5UH5
Internal Part NumberEIS-K562J15X7RF5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance5600pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K562J15X7RF5UH5
Related LinksK562J15, K562J15X7RF5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K562J15X7RF5UH5 Details Description
Related parts for K562J15X7RF5UH5
IDC CABLE - CSR26G/AE26M/CSR26G datasheet.pdf
RES SMD 115 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V 8SO datasheet.pdf
RES SMD 249K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 4.4VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES 510 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CMOS 50PPM 5X7MM datasheet.pdf