Vishay/BCcomponents K562M10X7RF5TL2
K562M10X7RF5TL2 picture photo
Mfg. Part Number
K562M10X7RF5TL2
Brief Description
CAP CER 5600PF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K562M10X7RF5TL2.pdf
Availability of K562M10X7RF5TL2
QUANTITY
K562M10X7RF5TL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K562M10X7RF5TL2
Internal Part NumberEIS-K562M10X7RF5TL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5600pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K562M10X7RF5TL2
Related LinksK562M10, K562M10X7RF5TL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K562M10X7RF5TL2 Details Description
Related parts for K562M10X7RF5TL2
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 28-SSOP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP-2 POS SLDR LUG datasheet.pdf
RES SMD 3.09K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 7.62MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 506.055 OHM .3W .005% RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 500MW DO35 datasheet.pdf
BATT LITHIUM 1/2AA 3.6V 900MAH datasheet.pdf