Vishay/BCcomponents K680J15C0GF5TH5
K680J15C0GF5TH5 picture photo
Mfg. Part Number
K680J15C0GF5TH5
Brief Description
CAP CER 68PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K680J15C0GF5TH5.pdf
Availability of K680J15C0GF5TH5
QUANTITY
K680J15C0GF5TH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K680J15C0GF5TH5
Internal Part NumberEIS-K680J15C0GF5TH5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.257" (6.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K680J15C0GF5TH5
Related LinksK680J15, K680J15C0GF5TH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K680J15C0GF5TH5 Details Description
Related parts for K680J15C0GF5TH5
IC DSC 16BIT 64KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
IC 4-20MA I-TRANSMITTER 14-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
POWER DBL LOCK PLUG HSG 4P datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 2SMD datasheet.pdf
CONN ADAPT MS-147 JACK-SMA JACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPST-NO SHRT RLLR datasheet.pdf