Vishay/BCcomponents K680K15C0GH5UH5
K680K15C0GH5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K680K15C0GH5UH5
Brief Description
CAP CER 68PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K680K15C0GH5UH5.pdf
Availability of K680K15C0GH5UH5
QUANTITY
K680K15C0GH5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K680K15C0GH5UH5
Internal Part NumberEIS-K680K15C0GH5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance68pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K680K15C0GH5UH5
Related LinksK680K15, K680K15C0GH5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K680K15C0GH5UH5 Details Description
Related parts for K680K15C0GH5UH5
RES 6.8K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 20% 760VDC RAD datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 12POS GOLD SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
LED 9MM PMI G 6V BLK HSG W GASKT datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
RES 229 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
D SUB_FEMALE SCREW LOCK_18 MM AL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf
CAP CER 110PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
2200UF 63V 25X30MM 85C 12000H datasheet.pdf