Vishay/BCcomponents K680K15C0GH5UL2
K680K15C0GH5UL2 picture photo
Mfg. Part Number
K680K15C0GH5UL2
Brief Description
CAP CER 68PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K680K15C0GH5UL2.pdf
Availability of K680K15C0GH5UL2
QUANTITY
K680K15C0GH5UL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K680K15C0GH5UL2
Internal Part NumberEIS-K680K15C0GH5UL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance68pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K680K15C0GH5UL2
Related LinksK680K15, K680K15C0GH5UL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K680K15C0GH5UL2 Details Description
Related parts for K680K15C0GH5UL2
RES SMD 95.3 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC VOLT DETECT OD 2.7V SC-82AB datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 2-DIP datasheet.pdf
IC VCXO HI PERF 8-SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
1000UF 250V 35X80MM 105C 5000H datasheet.pdf