Vishay/BCcomponents K681J15C0GH5UH5
K681J15C0GH5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K681J15C0GH5UH5
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 680PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K681J15C0GH5UH5.pdf
Availability of K681J15C0GH5UH5
QUANTITY
K681J15C0GH5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K681J15C0GH5UH5
Internal Part NumberEIS-K681J15C0GH5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K681J15C0GH5UH5
Related LinksK681J15, K681J15C0GH5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K681J15C0GH5UH5 Details Description
Related parts for K681J15C0GH5UH5
CONN HEADER 2MM DUAL R/A 40POS datasheet.pdf
PATCHCORD VIDEO STD 10' ORANGE datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 5A AC datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 70UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG INSERT 8POS SKT datasheet.pdf
Connector Socket 9 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE 1-WIRE TO92-3 datasheet.pdf
EE XP-E ROYAL BLUE datasheet.pdf
POT SLIDE 10K OHM .1W 15MM datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
DSUB 50 F PCB R/A G30 TIN datasheet.pdf