Vishay/BCcomponents K681K10C0GF5UH5
K681K10C0GF5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K681K10C0GF5UH5
Brief Description
CAP CER 680PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K681K10C0GF5UH5.pdf
Availability of K681K10C0GF5UH5
QUANTITY
K681K10C0GF5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K681K10C0GF5UH5
Internal Part NumberEIS-K681K10C0GF5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K681K10C0GF5UH5
Related LinksK681K10, K681K10C0GF5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K681K10C0GF5UH5 Details Description
Related parts for K681K10C0GF5UH5
CONN HEADER 52POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
IC OSC SINGLE TIMER 5MHZ SOT23-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CARDEDGE 44POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
CAP CER 0.75PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 254 TYPE A 29POS datasheet.pdf
CBL RIBN 20COND 0.050 BLACK 100' datasheet.pdf
D4JL-4PFA-D6 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
IC FPGA SOC 60K LUTS datasheet.pdf
100UF 25V 8X20.5 85C AXI datasheet.pdf