Vishay/BCcomponents K681M10X7RF53L2
K681M10X7RF53L2 picture photo
Mfg. Part Number
K681M10X7RF53L2
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 680PF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K681M10X7RF53L2.pdf
Availability of K681M10X7RF53L2
QUANTITY
K681M10X7RF53L2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K681M10X7RF53L2
Internal Part NumberEIS-K681M10X7RF53L2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance680pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K681M10X7RF53L2
Related LinksK681M10, K681M10X7RF53L2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K681M10X7RF53L2 Details Description
Related parts for K681M10X7RF53L2
TRANS PNP 40V 0.2A TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 4.87KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CBL RIBN 4COND 0.100 GRAY 100' datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB QZROM 80LQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
TAPE DBL COAT FOAM 12"X5YD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf