Vishay/BCcomponents K681M10X7RF53L2
K681M10X7RF53L2 picture photo
Mfg. Part Number
K681M10X7RF53L2
Brief Description
CAP CER 680PF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K681M10X7RF53L2.pdf
Availability of K681M10X7RF53L2
QUANTITY
K681M10X7RF53L2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K681M10X7RF53L2
Internal Part NumberEIS-K681M10X7RF53L2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance680pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K681M10X7RF53L2
Related LinksK681M10, K681M10X7RF53L2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K681M10X7RF53L2 Details Description
Related parts for K681M10X7RF53L2
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 18SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 26POS GOLD PCB datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1.5KV NP0 1812 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.6V 0.5A 6MLF datasheet.pdf
IC PWM BOOST FLYBACK CM 8DIP datasheet.pdf
CONN PLUG BTB 140POS DL VERT SMD datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 36.8VWM 59.3VC DO214AB datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.7V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
BRIDGE RECT 3A 800V KBPM datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf