Vishay/BCcomponents K681M10X7RF5UL2
K681M10X7RF5UL2 picture photo
Mfg. Part Number
K681M10X7RF5UL2
Brief Description
CAP CER 680PF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K681M10X7RF5UL2.pdf
Availability of K681M10X7RF5UL2
QUANTITY
K681M10X7RF5UL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K681M10X7RF5UL2
Internal Part NumberEIS-K681M10X7RF5UL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance680pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K681M10X7RF5UL2
Related LinksK681M10, K681M10X7RF5UL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K681M10X7RF5UL2 Details Description
Related parts for K681M10X7RF5UL2
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V SMD3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125 EXTEND datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 6VA THRU HOLE datasheet.pdf
VHDM-H BP HDR 6X10 OPEN datasheet.pdf
RES SMD 787K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
RES 536 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE ASSY 5POS MALE 10M datasheet.pdf
HI-PERF FILTER SCRW IN 115/250VA datasheet.pdf
RES SMD 25.5K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf