Vishay/BCcomponents K820J10C0GH5UH5
K820J10C0GH5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K820J10C0GH5UH5
Brief Description
CAP CER 82PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K820J10C0GH5UH5.pdf
Availability of K820J10C0GH5UH5
QUANTITY
K820J10C0GH5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K820J10C0GH5UH5
Internal Part NumberEIS-K820J10C0GH5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K820J10C0GH5UH5
Related LinksK820J10, K820J10C0GH5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K820J10C0GH5UH5 Details Description
Related parts for K820J10C0GH5UH5
TRIAC SENS GATE 600V 4A TO220 datasheet.pdf
CAP CER 6.6PF 50V S2H 0402 datasheet.pdf
IC TEMP SWITCH PROGR OD SOT23-5 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 23.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS SKT datasheet.pdf
RES 130 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET DIN 32POS VERT GOLD datasheet.pdf