Vishay/BCcomponents K821K10C0GF53H5
K821K10C0GF53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K821K10C0GF53H5
Brief Description
CAP CER 820PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K821K10C0GF53H5.pdf
Availability of K821K10C0GF53H5
QUANTITY
K821K10C0GF53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K821K10C0GF53H5
Internal Part NumberEIS-K821K10C0GF53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance820pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K821K10C0GF53H5
Related LinksK821K10, K821K10C0GF53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K821K10C0GF53H5 Details Description
Related parts for K821K10C0GF53H5
RES SMD 63.4K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT CORD MALE 6PIN BLK/AU datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS .100 SGL STR SMD datasheet.pdf
BOX ABS WHITE 4.38"L X 3.25"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TEN60 RA RECPT ASSY datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 263MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FR PLUNGER RET NON CARRIER CUTOF datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf