Vishay/BCcomponents K821K10X7RF5TL2
K821K10X7RF5TL2 picture photo
Mfg. Part Number
K821K10X7RF5TL2
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 820PF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K821K10X7RF5TL2.pdf
Availability of K821K10X7RF5TL2
QUANTITY
K821K10X7RF5TL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K821K10X7RF5TL2
Internal Part NumberEIS-K821K10X7RF5TL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K821K10X7RF5TL2
Related LinksK821K10, K821K10X7RF5TL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K821K10X7RF5TL2 Details Description
Related parts for K821K10X7RF5TL2
CAP TACTILE SQUARE GRAY datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 1A 24V datasheet.pdf
RES SMD 1.3 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 1/4W 5% CF MINI datasheet.pdf