Vishay/BCcomponents K821K15C0GH5TL2
K821K15C0GH5TL2 picture photo
Mfg. Part Number
K821K15C0GH5TL2
Brief Description
CAP CER 820PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K821K15C0GH5TL2.pdf
Availability of K821K15C0GH5TL2
QUANTITY
K821K15C0GH5TL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K821K15C0GH5TL2
Internal Part NumberEIS-K821K15C0GH5TL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K821K15C0GH5TL2
Related LinksK821K15, K821K15C0GH5TL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K821K15C0GH5TL2 Details Description
Related parts for K821K15C0GH5TL2
CAP ALUM 1000UF 250V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 360K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SENSOR TCH PURETOUCH 28VFQFPN datasheet.pdf
RACK STEEL 21.7X23.6X36.1 BLK datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf