Vishay/BCcomponents K821K15X7RH53H5
K821K15X7RH53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K821K15X7RH53H5
Brief Description
CAP CER 820PF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
K821K15X7RH53H5.pdf
Availability of K821K15X7RH53H5
QUANTITY
K821K15X7RH53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K821K15X7RH53H5
Internal Part NumberEIS-K821K15X7RH53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance820pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K821K15X7RH53H5
Related LinksK821K15, K821K15X7RH53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K821K15X7RH53H5 Details Description
Related parts for K821K15X7RH53H5
FUSE CLIP CARTRIDGE 30A PCB datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 200KSPS 8CH 24-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ6 PG21 datasheet.pdf
BUZZ VAC 2KHZ SLOW PULSE datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANS W/BASE 8SOP datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 23-71V 1.4A datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf