Vishay/BCcomponents K821M15X7RF5UH5
K821M15X7RF5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K821M15X7RF5UH5
Brief Description
CAP CER 820PF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K821M15X7RF5UH5.pdf
Availability of K821M15X7RF5UH5
QUANTITY
K821M15X7RF5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K821M15X7RF5UH5
Internal Part NumberEIS-K821M15X7RF5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance820pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K821M15X7RF5UH5
Related LinksK821M15, K821M15X7RF5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K821M15X7RF5UH5 Details Description
Related parts for K821M15X7RF5UH5
XFRMR LAMINATED 18VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
SENSOR DIGITAL GAUGE 2000PSI LCD datasheet.pdf
CABLE CAT5E 8COND 24AWG 3000' datasheet.pdf
ATTENUATOR 0805 SMD 6 DB datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 4AWG YELLOW 500' datasheet.pdf
LED COB WHT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 1.8V datasheet.pdf
SOLDERSLEEVE datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
TV 22C 22#22D SKT PLUG datasheet.pdf
1500UF 35V 16X20MM 105C 3000H datasheet.pdf