Vishay/BCcomponents K822K15X7RH5TL2
K822K15X7RH5TL2 picture photo
Mfg. Part Number
K822K15X7RH5TL2
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 8200PF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
K822K15X7RH5TL2.pdf
Availability of K822K15X7RH5TL2
QUANTITY
K822K15X7RH5TL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K822K15X7RH5TL2
Internal Part NumberEIS-K822K15X7RH5TL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K822K15X7RH5TL2
Related LinksK822K15, K822K15X7RH5TL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K822K15X7RH5TL2 Details Description
Related parts for K822K15X7RH5TL2
DIODE GEN PURP 1KV 1A MELF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1.5K OHM 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 17MHZ RRO 10MSOP datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR ADS62P42 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.4A 8SOIC datasheet.pdf
RES 0.121 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 20% 250VAC RAD datasheet.pdf
XCEDE 3W RGHT 4PVH 4COL datasheet.pdf
750 TB PCB CONNECTOR datasheet.pdf
XFMR FLYBACK EFD20 SM datasheet.pdf
24 BIT 192KHZ 6 CHANNEL CODEC WITH VOLUME CONTROL IC datasheet.pdf