Rohm Semiconductor MCR18EZHF1273
MCR18EZHF1273 picture photo
Mfg. Part Number
MCR18EZHF1273
Brief Description
RES SMD 127K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCR18EZHF1273.pdf
Availability of MCR18EZHF1273
QUANTITY
MCR18EZHF1273 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR18EZHF1273
Internal Part NumberEIS-MCR18EZHF1273
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)127k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR18EZHF1273
Related LinksMCR18E, MCR18EZHF1273 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR18EZHF1273 Details Description
Related parts for MCR18EZHF1273
IC REG CTRLR BUCK BST PWM 16SOIC datasheet.pdf
IC RESET CIRCUIT 3.08V SOT143-4 datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 0.1A SOT-23 datasheet.pdf
IC TRANSCVR BI-DIR 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 16 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
Crystal 13.0000MHz 20ppm 18pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CBL 20POS 0.5MM JMPR TYPE A 1' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP TANT POLY 47UF 20V 2917 datasheet.pdf