Vishay/BCcomponents K822M10X7RH5UL2
K822M10X7RH5UL2 picture photo
Mfg. Part Number
K822M10X7RH5UL2
Brief Description
CAP CER 8200PF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
K822M10X7RH5UL2.pdf
Availability of K822M10X7RH5UL2
QUANTITY
K822M10X7RH5UL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K822M10X7RH5UL2
Internal Part NumberEIS-K822M10X7RH5UL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance8200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K822M10X7RH5UL2
Related LinksK822M10, K822M10X7RH5UL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K822M10X7RH5UL2 Details Description
Related parts for K822M10X7RH5UL2
RES NETWORK 12 RES MULT OHM 8SIP datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 2.5V 13W datasheet.pdf
RES SMD 12.4K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC DELAY LINE 5TAP 200NS 8SOIC datasheet.pdf
TAPE POLY .50"X25' WHITE/CLEAR datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
RES 43 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf