Vishay/BCcomponents K822M15X7RF5UH5
K822M15X7RF5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K822M15X7RF5UH5
Brief Description
CAP CER 8200PF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K822M15X7RF5UH5.pdf
Availability of K822M15X7RF5UH5
QUANTITY
K822M15X7RF5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K822M15X7RF5UH5
Internal Part NumberEIS-K822M15X7RF5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance8200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K822M15X7RF5UH5
Related LinksK822M15, K822M15X7RF5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K822M15X7RF5UH5 Details Description
Related parts for K822M15X7RF5UH5
FUSE BRD MNT 7A 125VAC/VDC 2SMD datasheet.pdf
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 40A 12V datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT323 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.15A 6SON datasheet.pdf
RES 5.62 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
PG PRESSURE SCREW SET STANDARD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 40POS PNL MNT MALE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 34 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C VERT UNSHLD datasheet.pdf
100 mA, Low Quiescent Current, CMOS Linear Regulator IC datasheet.pdf