Comchip Technology KBPC5004W-G
KBPC5004W-G picture photo
Mfg. Part Number
KBPC5004W-G
Brief Description
RECTIFIER BRIDGE 50A 400V KBPCW
Datasheet Download
KBPC5004W-G.pdf
Availability of KBPC5004W-G
QUANTITY
KBPC5004W-G Order Process
Ship out your order
Specifications of KBPC5004W-G
Internal Part NumberEIS-KBPC5004W-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Diode TypeSingle Phase
Voltage - Peak Reverse (Max)400V
Current - DC Forward (If) (Max)50A
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case4-Square, KBPC-W
Supplier Device PackageKBPC-W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KBPC5004W-G
Related LinksKBPC5, KBPC5004W-G Datasheet, Comchip Technology Distributor
KBPC5004W-G Details Description
Related parts for KBPC5004W-G
SCREWDRIVER SET SLOTTED 3PC datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV DARL W/BASE 8SMD datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 150V 0605 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONTROL RELAY CURRENT 110VAC DIN datasheet.pdf
POT 100K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
RES SMD 31.6K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
CONN HEADER 66POS TIN SMD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 2MM 26POS 15GOLD datasheet.pdf
38 KHZ SMD TOP VIEW datasheet.pdf