Murata Electronics North America KC DE7100Z472Z400VAC
KC DE7100Z472Z400VAC picture photo
Mfg. Part Number
KC DE7100Z472Z400VAC
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
KC DE7100Z472Z400VAC.pdf
Availability of KC DE7100Z472Z400VAC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
KC DE7100Z472Z400VAC Order Process
Ship out your order
Specifications of KC DE7100Z472Z400VAC
Internal Part NumberEIS-KC DE7100Z472Z400VAC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship KC DE7100Z472Z400VAC today.
SeriesKC DE7100Z47
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-KC DE7100Z472Z400VAC
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
KC DE7100Z472Z400VAC Details Description
Related parts for KC DE7100Z472Z400VAC
CAP ALUM 6.8UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 74 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
BOARD EVALUATION CLC021AVGZ-5.0 datasheet.pdf
RES MO 2W 1.5 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
IC 8BIT REGIST TXRX 48-TVSOP datasheet.pdf
IC ADC 18BIT 3.75SPS 1CH SOT23-6 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 18-36VIN 24VOUT datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 1.43M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.0002 OHM 1% 5W 5931 datasheet.pdf