AVX Corporation KC2520K28.6364C1GE00
KC2520K28.6364C1GE00 picture photo
Mfg. Part Number
KC2520K28.6364C1GE00
Brief Description
OSC XO 28.6364MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
KC2520K28.6364C1GE00.pdf
Availability of KC2520K28.6364C1GE00
QUANTITY
KC2520K28.6364C1GE00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KC2520K28.6364C1GE00
Internal Part NumberEIS-KC2520K28.6364C1GE00
TypeXO (Standard)
Frequency28.6364MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC2520K28.6364C1GE00
Related LinksKC2520K28., KC2520K28.6364C1GE00 Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC2520K28.6364C1GE00 Details Description
Related parts for KC2520K28.6364C1GE00
DIODE ZENER 9.1V 500MW SOD123 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
REFLECTOR CITIZEN CL-340 SPOT datasheet.pdf
GK,NICU,PTAFG,PU,V0,SQ datasheet.pdf
CARD MARKER SELF-LAMINATING datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP CER 110PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf