AVX Corporation KC2520K32.0000C10E00
KC2520K32.0000C10E00 picture photo
Mfg. Part Number
KC2520K32.0000C10E00
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 32.0000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
KC2520K32.0000C10E00.pdf
Availability of KC2520K32.0000C10E00
QUANTITY
KC2520K32.0000C10E00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KC2520K32.0000C10E00
Internal Part NumberEIS-KC2520K32.0000C10E00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesKC2520K, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency32MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)5µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC2520K32.0000C10E00
Related LinksKC2520K32., KC2520K32.0000C10E00 Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC2520K32.0000C10E00 Details Description
Related parts for KC2520K32.0000C10E00
TERM MULTI W/LED 5-30V RD PNP WM datasheet.pdf
SCREWDRIVER TORX T10 datasheet.pdf
CONN SOCKET 20-24AWG CRIMP TIN datasheet.pdf
FAN UNIT (2) 115VAC W/POWER CORD datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 30K PROG 64K DATA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONN HEADER 0.079 10 POS datasheet.pdf
CAP CER 43PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 3.65KOHM 0.1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 100POS PIN datasheet.pdf