AVX Corporation KC2520K75.0000C10E00
KC2520K75.0000C10E00 picture photo
Mfg. Part Number
KC2520K75.0000C10E00
Brief Description
OSC XO 75.0000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
KC2520K75.0000C10E00.pdf
Availability of KC2520K75.0000C10E00
QUANTITY
KC2520K75.0000C10E00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KC2520K75.0000C10E00
Internal Part NumberEIS-KC2520K75.0000C10E00
TypeXO (Standard)
Frequency75MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)8mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.032" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC2520K75.0000C10E00
Related LinksKC2520K75., KC2520K75.0000C10E00 Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC2520K75.0000C10E00 Details Description
Related parts for KC2520K75.0000C10E00
TRANS 2NPN 65V 0.1A SOT363 datasheet.pdf
CABLE TIE MINI STRIPED 18LB 4" datasheet.pdf
RES 1.2 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 15PF 1KV NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 0.909 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 221 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 200V X7R 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 100VWM 162VC R-6 datasheet.pdf
TVS DIODE 75VWM 121VC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
JT 18C 18#16 PIN RECP datasheet.pdf
220UF 50V 10X12,5 datasheet.pdf