AVX Corporation KC3225A100.000C20E00
KC3225A100.000C20E00 picture photo
Mfg. Part Number
KC3225A100.000C20E00
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 100.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
KC3225A100.000C20E00.pdf
Availability of KC3225A100.000C20E00
QUANTITY
KC3225A100.000C20E00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KC3225A100.000C20E00
Internal Part NumberEIS-KC3225A100.000C20E00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesKC3225A-C2, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency100MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)18mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC3225A100.000C20E00
Related LinksKC3225A100, KC3225A100.000C20E00 Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC3225A100.000C20E00 Details Description
Related parts for KC3225A100.000C20E00
SANTOPRENE CLAMP ST-PLATE 3/8" datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V CMOS LOW 25PPM datasheet.pdf
SWITCH POWER POLE ACS N.O. 30A datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 20POS 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
LED BASE PMI 11/16" SCREW-IN datasheet.pdf
SWITCH LIMIT EXPLOSION PROOF datasheet.pdf
CAP CER 9PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf