AVX Corporation KC3225A100.000C20E00
KC3225A100.000C20E00 picture photo
Mfg. Part Number
KC3225A100.000C20E00
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 100.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
KC3225A100.000C20E00.pdf
Availability of KC3225A100.000C20E00
QUANTITY
KC3225A100.000C20E00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KC3225A100.000C20E00
Internal Part NumberEIS-KC3225A100.000C20E00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesKC3225A-C2, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency100MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)18mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC3225A100.000C20E00
Related LinksKC3225A100, KC3225A100.000C20E00 Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC3225A100.000C20E00 Details Description
Related parts for KC3225A100.000C20E00
MKR WIRE CLIP ON B/W 300 PC datasheet.pdf
DEKAFIX FWZ 6 MARKED 21-30 50/CD datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 72POS .156 GRN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP POLYMER 270UF 20% 2V SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.65 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 75MHZ 8WSON datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS PIN datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
RES SMD 18.2K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf