AVX Corporation KC3225A125.000C30E00
KC3225A125.000C30E00 picture photo
Mfg. Part Number
KC3225A125.000C30E00
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
KC3225A125.000C30E00.pdf
Availability of KC3225A125.000C30E00
QUANTITY
KC3225A125.000C30E00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KC3225A125.000C30E00
Internal Part NumberEIS-KC3225A125.000C30E00
FamilyOscillators
SeriesKC3225A-C3, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC3225A125.000C30E00
Related LinksKC3225A125, KC3225A125.000C30E00 Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC3225A125.000C30E00 Details Description
Related parts for KC3225A125.000C30E00
CONN HEADER VERT .100 10POS 30AU datasheet.pdf
RES SMD 29.4 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC QUAD 2IN MUX NONINV 16-SOIC datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 21POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC REG LDO 0.75V 0.3A TSOT23-5 datasheet.pdf
IC FPGA 564 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 0.178 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 1.9A 200 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf