AVX Corporation KC3225A25.0000C3GE00
KC3225A25.0000C3GE00 picture photo
Mfg. Part Number
KC3225A25.0000C3GE00
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR XO 25.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
KC3225A25.0000C3GE00.pdf
Availability of KC3225A25.0000C3GE00
QUANTITY
KC3225A25.0000C3GE00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KC3225A25.0000C3GE00
Internal Part NumberEIS-KC3225A25.0000C3GE00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesKC3225A-C3, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC3225A25.0000C3GE00
Related LinksKC3225A25., KC3225A25.0000C3GE00 Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC3225A25.0000C3GE00 Details Description
Related parts for KC3225A25.0000C3GE00
RES SMD 5.6K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OVP/OVC PROTECT AUTORTRY 8DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156" datasheet.pdf
Connector Header 22 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 15V 2915 datasheet.pdf
DSUB 25 M PCB STR G CAD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS PIN datasheet.pdf
12UF 100V 9.53X23.81 AXI datasheet.pdf