AVX Corporation KC3225A8.00000C3GE00
KC3225A8.00000C3GE00 picture photo
Mfg. Part Number
KC3225A8.00000C3GE00
Brief Description
OSCILLATOR XO 8.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
KC3225A8.00000C3GE00.pdf
Availability of KC3225A8.00000C3GE00
QUANTITY
KC3225A8.00000C3GE00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KC3225A8.00000C3GE00
Internal Part NumberEIS-KC3225A8.00000C3GE00
TypeXO (Standard)
Frequency8MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC3225A8.00000C3GE00
Related LinksKC3225A8.0, KC3225A8.00000C3GE00 Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC3225A8.00000C3GE00 Details Description
Related parts for KC3225A8.00000C3GE00
IC SMART CARD INTERFACE 32LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1.5A 20HTSSOP datasheet.pdf
IC 2.25V SUPPLY MONITOR SOT-23-3 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 30VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
SENSOR MOTION PIR MICRO 2UA BLK datasheet.pdf
PRESSURE SCREW AND SEAL FOR M8 datasheet.pdf
SWITCH CAP datasheet.pdf
RES 3.3 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.0082UF 5% 1250VDC AXI datasheet.pdf