AVX Corporation KC5032A80.0000C10E00
KC5032A80.0000C10E00 picture photo
Mfg. Part Number
KC5032A80.0000C10E00
Brief Description
OSC XO 80.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
KC5032A80.0000C10E00.pdf
Availability of KC5032A80.0000C10E00
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
KC5032A80.0000C10E00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KC5032A80.0000C10E00
Internal Part NumberEIS-KC5032A80.0000C10E00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesKC5032A-C1, Kyocera
PackagingDigi-Reel®
TypeXO (Standard)
Frequency80MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC5032A80.0000C10E00
Related LinksKC5032A80., KC5032A80.0000C10E00 Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC5032A80.0000C10E00 Details Description
Related parts for KC5032A80.0000C10E00
CONN FERRULE STRAIGHT DB9/15/25 datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
IC DAC 12BIT DL MULT 24-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 37POS PANEL MOUNT datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 5.08MM datasheet.pdf
NON-ISOLATED POL MOD 1V 15A datasheet.pdf
DGTL ISOLATOR 5KV 2CH CAN 16SO datasheet.pdf
DEMO KIT FOR 97SC3204 datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf