AVX Corporation KC5032K13.5600C1GE00
KC5032K13.5600C1GE00 picture photo
Mfg. Part Number
KC5032K13.5600C1GE00
Brief Description
OSC XO 13.5600MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
KC5032K13.5600C1GE00.pdf
Availability of KC5032K13.5600C1GE00
QUANTITY
KC5032K13.5600C1GE00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KC5032K13.5600C1GE00
Internal Part NumberEIS-KC5032K13.5600C1GE00
FamilyOscillators
SeriesKC5032K, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency13.56MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.047" (1.20mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)5µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC5032K13.5600C1GE00
Related LinksKC5032K13., KC5032K13.5600C1GE00 Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC5032K13.5600C1GE00 Details Description
Related parts for KC5032K13.5600C1GE00
WIRE SADDLE MICRO TEARDR .24" datasheet.pdf
DOT MATRIX DISPLAY datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 1K OHM 10SRT datasheet.pdf
IC INVERTER SGL 1INPUT SOT23-5 datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 64 SOLID STATE datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 3/32 CLR 32X6" datasheet.pdf
SL-SMT 5.00/04/90LF 1.5 BK datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
ROTARY NON-CONTACT ANALOG SENSOR datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf