AVX Corporation KC7050A1.84320C3GE00
KC7050A1.84320C3GE00 picture photo
Mfg. Part Number
KC7050A1.84320C3GE00
Brief Description
OSC XO 1.8432MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
KC7050A1.84320C3GE00.pdf
Availability of KC7050A1.84320C3GE00
QUANTITY
KC7050A1.84320C3GE00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KC7050A1.84320C3GE00
Internal Part NumberEIS-KC7050A1.84320C3GE00
TypeXO (Standard)
Frequency1.8432MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)10mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.063" (1.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC7050A1.84320C3GE00
Related LinksKC7050A1.8, KC7050A1.84320C3GE00 Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC7050A1.84320C3GE00 Details Description
Related parts for KC7050A1.84320C3GE00
RES SMD 2.21K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 125MSPS QUAD 52QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 330 OHM 5% 10W datasheet.pdf
CONN TERM BLK 3POS 5.08MM R/A BK datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 1W 12V 83MA OUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 4POS datasheet.pdf