AVX Corporation KC7050A100.000C3GE00
KC7050A100.000C3GE00 picture photo
Mfg. Part Number
KC7050A100.000C3GE00
Brief Description
OSC XO 100.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
KC7050A100.000C3GE00.pdf
Availability of KC7050A100.000C3GE00
QUANTITY
KC7050A100.000C3GE00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KC7050A100.000C3GE00
Internal Part NumberEIS-KC7050A100.000C3GE00
TypeXO (Standard)
Frequency100MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.063" (1.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC7050A100.000C3GE00
Related LinksKC7050A100, KC7050A100.000C3GE00 Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC7050A100.000C3GE00 Details Description
Related parts for KC7050A100.000C3GE00
IC MOTOR CONTROLLER PAR 14DIP datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 50V 10% RADIAL datasheet.pdf
UNIV POWER PLUG HSG 18P F/H datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS STR 5MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
AVIKRIMP BULLET REC TAPED datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf
INSERT FLA.1S.305. FOR 5LV datasheet.pdf
IPD M18 SHLD 3W SPST PLUG datasheet.pdf