AVX Corporation KC7050A106.250C3GE00
KC7050A106.250C3GE00 picture photo
Mfg. Part Number
KC7050A106.250C3GE00
Brief Description
OSC XO 106.25MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
KC7050A106.250C3GE00.pdf
Availability of KC7050A106.250C3GE00
QUANTITY
KC7050A106.250C3GE00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KC7050A106.250C3GE00
Internal Part NumberEIS-KC7050A106.250C3GE00
TypeXO (Standard)
Frequency106.25MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.063" (1.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC7050A106.250C3GE00
Related LinksKC7050A106, KC7050A106.250C3GE00 Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC7050A106.250C3GE00 Details Description
Related parts for KC7050A106.250C3GE00
IC TXRX PHY 10/100 3.3V 48LQFP datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 900MA 100 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS FEMALE STR PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
DGTL ISOLATOR 1KV 2CH I2C 8SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.5W 12VIN 15VOUT datasheet.pdf
RES 133 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf