AVX Corporation KC7050A14.3182C3GE00
KC7050A14.3182C3GE00 picture photo
Mfg. Part Number
KC7050A14.3182C3GE00
Brief Description
OSC XO 14.3182MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
KC7050A14.3182C3GE00.pdf
Availability of KC7050A14.3182C3GE00
QUANTITY
KC7050A14.3182C3GE00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KC7050A14.3182C3GE00
Internal Part NumberEIS-KC7050A14.3182C3GE00
TypeXO (Standard)
Frequency14.3182MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)10mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.063" (1.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC7050A14.3182C3GE00
Related LinksKC7050A14., KC7050A14.3182C3GE00 Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC7050A14.3182C3GE00 Details Description
Related parts for KC7050A14.3182C3GE00
IC COMPARATOR SGL OD OUT SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 5.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 1.11K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES 20K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER DUAL 5A 8MSOP datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC TCXO 16.368MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf
RES 105K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf