AVX Corporation KC7050A150.000C30E00
KC7050A150.000C30E00 picture photo
Mfg. Part Number
KC7050A150.000C30E00
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 150.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
KC7050A150.000C30E00.pdf
Availability of KC7050A150.000C30E00
QUANTITY
KC7050A150.000C30E00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KC7050A150.000C30E00
Internal Part NumberEIS-KC7050A150.000C30E00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesKyocera Clock Oscillators
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesKC7050A-C3, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency150MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.063" (1.60mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC7050A150.000C30E00
Related LinksKC7050A150, KC7050A150.000C30E00 Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC7050A150.000C30E00 Details Description
Related parts for KC7050A150.000C30E00
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
RES 150 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 330PF 440VAC Y5T RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 10POS SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 3.7A 24 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 82PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
OSC MEMS 16.9344MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A datasheet.pdf
D-SUB ACCS datasheet.pdf
MKP 4UF 5% 850VDC DRAWING T8 datasheet.pdf