AVX Corporation KC7050T156.250L20E00
KC7050T156.250L20E00 picture photo
Mfg. Part Number
KC7050T156.250L20E00
Brief Description
OSC SO 156.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
KC7050T156.250L20E00.pdf
Availability of KC7050T156.250L20E00
QUANTITY
KC7050T156.250L20E00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KC7050T156.250L20E00
Internal Part NumberEIS-KC7050T156.250L20E00
FamilyOscillators
SeriesKC7050T-L2, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)70mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.051" (1.30mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC7050T156.250L20E00
Related LinksKC7050T156, KC7050T156.250L20E00 Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC7050T156.250L20E00 Details Description
Related parts for KC7050T156.250L20E00
CONN JACKSCREW LONG FEMALE datasheet.pdf
MOD PWR STD FILTER 6A 1PL QC PNL datasheet.pdf
RELAY ACCESSORIES datasheet.pdf
CONN TAB HOUSING 10POS BLACK datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 2POS VERT .200 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 0.250" (6.35mm) Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONN CARDEDGE HSG 8POS 0.156" datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIODE ZENER 110V 500MW DO213AB datasheet.pdf