AVX Corporation KC7050T200.000L20E00
KC7050T200.000L20E00 picture photo
Mfg. Part Number
KC7050T200.000L20E00
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 200.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
KC7050T200.000L20E00.pdf
Availability of KC7050T200.000L20E00
QUANTITY
KC7050T200.000L20E00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KC7050T200.000L20E00
Internal Part NumberEIS-KC7050T200.000L20E00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesKC7050T-L2, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency200MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)70mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.051" (1.30mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC7050T200.000L20E00
Related LinksKC7050T200, KC7050T200.000L20E00 Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC7050T200.000L20E00 Details Description
Related parts for KC7050T200.000L20E00
CONN EDGECARD EXTEND 44POS 0.156 datasheet.pdf
IC FPGA 564 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 105K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY DL TIN 14POS datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12.35V 93W datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PANEL MNT SKT datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 50MA TO252-3 datasheet.pdf
1.50IN 12-14 GAUGE 3/8-16 THREAD datasheet.pdf
DIODE 30V 100MA CMPAK datasheet.pdf
DIODE RECT 10A TO-220FP datasheet.pdf