AVX Corporation KC7050T312.500P20E00
KC7050T312.500P20E00 picture photo
Mfg. Part Number
KC7050T312.500P20E00
Brief Description
OSC SO 312.5MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
KC7050T312.500P20E00.pdf
Availability of KC7050T312.500P20E00
QUANTITY
KC7050T312.500P20E00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KC7050T312.500P20E00
Internal Part NumberEIS-KC7050T312.500P20E00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductKC7050T Saw Clock Oscillators
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesKC7050T-P2, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency312.5MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)90mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.043" (1.10mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC7050T312.500P20E00
Related LinksKC7050T312, KC7050T312.500P20E00 Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC7050T312.500P20E00 Details Description
Related parts for KC7050T312.500P20E00
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
IC BUFFER/LINEDVR 3ST XSON8 datasheet.pdf
CAP CER 7.8PF 100V U2J 0603 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 9" 0.50MM 39POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 1.56 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 48POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 40V 60A 8POWERFLAT datasheet.pdf