Sunon KD1209PTB1(2) H
KD1209PTB1(2) H picture photo
Mfg. Part Number
KD1209PTB1(2) H
Brief Description
FAN AXIAL 92X25MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
KD1209PTB1(2) H.pdf
Availability of KD1209PTB1(2) H
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
KD1209PTB1(2) H Order Process
Ship out your order
Specifications of KD1209PTB1(2) H
Internal Part NumberEIS-KD1209PTB1(2) H
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Standard Package50
SeriesMagLev®
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 92mm L x 92mm H x 25mm W
Air Flow49.5 CFM (1.40m³/min)
Static Pressure0.170 in H2O (42.3 Pa)
Features-
Noise34.5 dB(A)
Power (Watts)2.50W
RPM2700 RPM
Weight0.001 KG
Operating Temperature14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Current Rating0.210A
Voltage Range5 ~ 13.8VDC
Life Expectancy-
Material - FramePolybutylene Terephthalate (PBT)
Material - BladePolybutylene Terephthalate (PBT)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KD1209PTB1(2) H
Related LinksKD1209P, KD1209PTB1(2) H Datasheet, Sunon Distributor
KD1209PTB1(2) H Details Description
Related parts for KD1209PTB1(2) H
TOOL EXTRACTION FOR RM SERIES datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC ACCELERATOR I2C HOTSWAP 10DFN datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 40.2KOHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10MA 12V datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 76DQFN datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf