Sunon KD1209PTB3 (2) H
KD1209PTB3 (2) H picture photo
Mfg. Part Number
KD1209PTB3 (2) H
Brief Description
FAN AXIAL 92X25MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
KD1209PTB3 (2) H.pdf
Availability of KD1209PTB3 (2) H
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
KD1209PTB3 (2) H Order Process
Ship out your order
Specifications of KD1209PTB3 (2) H
Internal Part NumberEIS-KD1209PTB3 (2) H
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Standard Package200
SeriesMagLev®
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 92mm L x 92mm H x 25mm W
Air Flow41.0 CFM (1.15m³/min)
Static Pressure0.120 in H2O (29.9 Pa)
Features-
Noise30 dB(A)
Power (Watts)1.60W
RPM2300 RPM
Weight0.001 KG
Operating Temperature14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Current Rating0.130A
Voltage Range5 ~ 13.8VDC
Life Expectancy-
Material - FramePolybutylene Terephthalate (PBT)
Material - BladePolybutylene Terephthalate (PBT)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KD1209PTB3 (2) H
Related LinksKD1209PT, KD1209PTB3 (2) H Datasheet, Sunon Distributor
KD1209PTB3 (2) H Details Description
Related parts for KD1209PTB3 (2) H
DIODE ARRAY GP 600V 15A TO247AC datasheet.pdf
CONN SPRING 3POS SNGL .275 SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 104POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
MIC MPIS 6 PORT ATTACHABLE datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 15POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
350 TB SPR CLA 180D A/T datasheet.pdf
LED LUXEON 2SMD datasheet.pdf
TRANS NPN 50V BIPOLAR SC75-3 datasheet.pdf